Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach Stanisława Ablewicz otrzymała nagrodę "Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2021".
Stanisława Ablewicz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach podczas Wojewódzkiego Zjazdu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odebrała nagrodę "Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2021". Pani Stanisława znalazła się wśród laureatów z 14 województw, którzy wyróżnili się w roku ubiegłym swoimi dokonaniami i kreatywnością.

Stanisława Ablewicz od lat promuje czytelnictwo, kulturę i historię regionu współpracując z lokalnymi twórcami, przedsiębiorcami, instytucjami i organizacjami, co pozwala rozwijać działalność kulturalno-edukacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z bibliotekami pow. jasielskiego i krośnieńskiego, służąc swoim doświadczeniem zawodowym i udowadniając, że dzięki zaangażowaniu i pracowitości biblioteka z małej gminy wiejskiej może być przykładem dla innych, polskich bibliotek. Od ponad 20 lat pełniąc funkcję dyrektora GBP, Stanisława Ablewicz stara się o rozwój biblioteki i jej filii, systematycznie pozyskując środki na ten cel.

Jest osobą niezwykle kreatywną, zaangażowana w życie biblioteki i społeczności lokalnej, sumienna i doskonale przygotowana zawodowo. Ciągle poszukuje nowych inspiracji, rozwiązań i usług, które można zastosować w bibliotece. Wdraża nowe technologie, dba o podnoszenie standardu obsługi czytelników. Pielęgnuje pozytywny wizerunek GBP na wszystkich polach działalności.

W 2021 roku Stanisława Ablewicz została uhonorowana również medalem "W Dowód Uznania" za dokonania i zasługi istotne dla rozwoju polskiego bibliotekarstwa, czytelnictwa, na które składają się działania organizacyjne, modernizacyjne, dydaktyczne, wydawnicze i popularyzatorskie zarówno w skali krajowej jak i lokalnej. Ze względu na utrudnienia związane z pandemią, medal również został wręczony podczas Wojewódzkiego Zjazdu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Dyplom "Podkarpackiego Bibliotekarza Roku" oraz medal "W Dowód Uznania" wręczyli Bożena Janda Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz Andrzej Dominik Jagodziński Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

- Jest to szczególne wyróżnienie również dla biblioteki i jej filii, dla ludzi, którzy na co dzień tworzą to miejsce, ponieważ pokazuje, że nasza praca ma sens, a biblioteka z małej gminy wiejskiej może być przykładem dla innych, polskich bibliotek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.