PTTK oddział w Jaśle przygotowało "Jasielską Krajoznawczą Odznakę Kolarską".
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze oddział w Jaśle wraz z powołaną w 2021 r. Komisją Turystyki Kolarskiej przygotowało "Jasielską Krajoznawczą Odznakę Kolarską" (JKOK). Ma ona zachęcić do poznawania piękna regionu jasielskiego, jego historii, współczesnego dorobku oraz uprawiania turystyki rowerowej, jako jednej z form aktywnego wypoczynku.

JKOK jest odznaką trzystopniową, zdobywaną w kolejności - brązową, srebrną i złotą. Każdy następny stopień można osiągnąć bezpośrednio po spełnieniu kryteriów stopnia niższego. Warunkiem uzyskania odznaki jest pokonanie rowerem odpowiedniej liczby kilometrów w obszarze powiatu jasielskiego, jednorazowo bądź etapowo oraz odwiedzenie miejsc wskazanych w załączniku do regulaminu.

Na stopień brązowy wymagane jest przejechanie 100 km i odwiedzenie 10 miejsc z listy. Stopień srebrny wymaga przejechania kolejnych 150 km (razem 250 km) i odwiedzenia dodatkowych 10 miejsc. Z kolei złota odznaka przysługuje za przejechania łącznie 500 km i odwiedzenie w sumie 30 miejsc.

Szczegóły w regulaminie https://jaslopttk.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.