Pary z gminy Skołyszyn świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się 2 czerwca.
W czwartek (2 czerwca) odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich zamieszkałych na terenie gminy Skołyszyn, obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Na tą niecodzienną uroczystość przybyło 26 par małżeńskich, które w imieniu Prezydenta odznaczył Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz w towarzystwie: Zastępcy Wójta Pawła Gutkowskiego, Sekretarz Gminy Izabeli Jankowskiej - Zawady, Skarbnika Gminy Jacka Kędziora oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Grygi.

złote gody Skołyszyn

Odznaczenie to jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie władze Rzeczpospolitej Polskiej i władze samorządowe żywią dla wartości życia rodzinnego oraz wagi, jaką przywiązują do pomyślności każdej rodziny, do trwałego, zgodnego i szczęśliwego związku małżeńskiego. Dostojnym Jubilatom wręczono także kwiaty, dokumenty pamiątkowe oraz upominki.

Zgodę na wystąpienie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie medali z racji tego pięknego jubileuszu wyraziły następujące pary małżeńskie: Marianna i Stanisław Balwierzowie, Celina i Mieczysław Barzykowie, Maria i Czesław Biernaccy, Stanisława i Józef Cetnarowie, Janina i Kazimierz Duszowie, Helena i Stanisław Gorczycowie, Izabela i Stanisław Grzybowie, Krystyna i Zbigniew Janigowie, Wiesława i Jan Kosibowie, Władysława i Sylwester Kosińscy, Wiesława i Józef Kozłecy, Leokadia i Józef Marciszowie, Maria i Józef Marszałkowie, Maria i Andrzej Owczarscy, Anna i Stanisław Piętowie, Krystyna i Stanisław Podkulscy, Maria i Zbigniew Romanowie, Anna i Ryszard Rutanowie, Krystyna i Władysław Ryznarscy, Janina i Stanisław Sepiołowie, Maria i Józef Setlakowie, Janina i Jan Słowikowie, Krystyna i Kazimierz Sokołowscy, Helena i Roman Stachaczyńscy, Helena i Józef Stojowie, Wiesława i Józef Wilkowie, Grażyna i Roman Zającowie, Helena i Tadeusz Żydkowie, Bronisława i Józef Kurowscy.

Złote gody Skołszyn

Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na symboliczną lampkę szampana, wspólne odśpiewanie "Sto lat" oraz poczęstunek. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnił występ kapeli ludowej Liwoczanie.
- Drogim Jubilatom gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy kolejnych, tak doniosłych rocznic w zdrowiu, szczęściu rodzinnym oraz pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.