W Jasielskim Domu Kultury można zwiedzać wystawę Olgi Wardęgi.
"Dryfowanie po bałaganie" - to tytuł wystawy podyplomowej Olgi Wardęgi, jaślanki, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wernisaż wystawy odbył się w czwartek (7 lipca) i przyciągnął spore grono miłośników malarstwa, jak i jasielskiej bohemy artystycznej.

-Prace te powstały pod opieką artystyczną prof. ASP dr hab. Marcina Zawickiego. Cykl nazwany przewrotnie "Dryfowanie po bałaganie", ma stylistykę odrapanej ściany, dla mnie jest to wypadkowa twórczych poszukiwań, twojego talentu i pracowitości - mówiła otwierając wernisaż Helena Gołębiowska, dyrektor placówki.

Olga Wardęga

Projekt zrealizowany został w ramach Stypendium Artystycznego Miasta Jasła. Obecna na wernisażu zastępca burmistrza Jasła, Elwira Musiałowicz - Czech, podkreśliła znaczenie tego wyróżnienia.

- Wszyscy, którzy pochodzą z Jasła i chcą do nas wracać są nam niezwykle bliscy. Od 2011 roku burmistrz Jasła wraz z kapitułą przyznają stypendia wybitnym osobom ze świata kultury i sztuki, tym, których twórczość chcemy przybliżyć mieszkańcom Jasła - podkreśliła Elwira Musiałowicz - Czech.
Artystka podziękowała obecnym za przybycie oraz za stypendium artystyczne miasta Jasła, przybliżyła również koncepcję swojego cyklu.

-Dzięki stypendium mogłam zorganizować dwudniowe warsztaty oraz tą wystawę. Obrazy są wspomnieniem, jakimiś podróżniczymi zlepkami, które jak ten bałagan walają się po głowie i dryfują, a ja próbuję uchwycić się w obrazach za pomocą wielowarstwowych przedstawień. Stylistyka odrapanych ścian odnosi się do pamięci, którą tracimy, obrazy nam się zamazują i ciężko jest wyłapać te efemeryczne pozostałości. Obrazy przywiozłam z Gdańska zatem, tak, jak i ja są również podróżnikami. Ta wystawa nie udała by się, bez pomocy pracowników JDK, nie udała by się gdyby nie pani Ania Brożyna, która pomogła mi ustawić wystawę, no i dzięki tak licznie zgromadzonym dziś odbiorcom - zwróciła się do przybyłych Olga Wardęga.

Olga Wardęga wernisaż

Młoda artystka swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Francji. Wystawę będzie można zwiedzać w Sali Offowej Jasielskiego Domu Kultury do 10 sierpnia br.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.