Strażnicy Miejscy z Jasła otrzymali życzenia z okazji Dnia Strażnika Miejskiego.
29 sierpnia przypada Święto Straży Miejskiej. Z tej okazji burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, wiceburmistrz Elwira Musiałowicz Czech oraz skarbnik Jacek Borkowski spotkali się ze strażnikami, by złożyć życzenia z okazji ich święta. W tym roku mija 30 rocznica powołania Straży Miejskiej w Jaśle.

Warto przypomnieć, że historia Straży Miejskiej w Jaśle rozpoczęła się 31 stycznia 1992 roku. Osobą, która powołała nową formację do życia, był ówczesny burmistrz miasta Jasła Andrzej Kachlik, który wydał zarządzenie nr 5/92 o utworzeniu Straży Miejskiej w Jaśle. Wyznaczona została data rozpoczęcia jej działalności na 1 lutego 1992 r. Podstawy prawne do powołania Straży oraz do działania dla strażników wynikały bezpośrednio z ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji.

Z biegiem czasu, szczególnie po roku 1997 r., jasielska Straż Miejska - na mocy specjalnej ustawy o strażach gminnych, która weszła wtedy w życie - przekształciła się w formację mundurową z prawdziwego zdarzenia i dziś służy ochronie porządku publicznego w szerokim tego słowa znaczeniu. Pierwszym komendantem był Kazimierz Wiśniowski - obecny komendant Straży Miejskiej w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.