Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle Januszem Pacherem odwiedzili dzieci w przedszkolu w Bieździadce.
Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle Januszem Pacherem złożyli wizytę w przedszkolu prowadzonym przez siostry Serafitki w Bieździadce.

Niepubliczne Przedszkole w Bieździadce, po wielu latach przygotowań i budowy, zostało zarejestrowane 1 września 2015 roku. Piętrowy budynek posiada 2 sale zabaw, stołówkę, sypialnię, salę zajęć dodatkowych, logopedyczną i duży teren na plac zabaw. Niedawno został także wyposażony w windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Obecnie pod opieką sióstr przebywa 70 wychowanków w wieku od 3 do 5 lat, a kadra liczy kilkunastu pracowników.

Przedszkole w Bieździadce

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle, jako jednostka podległa Staroście Jasielskiemu, od kilku lat współpracuje z przedszkolem wpierając finansowo jego działalność. W ramach prowadzonej współpracy sfinansowano powstanie nowych miejsc pracy. Dzięki temu siedmiu mieszkańców powiatu jasielskiego podjęło stałe zatrudnienie. Łączna wysokość wsparcia udzielonego na refundację kosztów wyposażenia stanowisk pracy, prace interwencyjne oraz staże wyniosła blisko 130 tys. zł.

Podczas wizyty w przedszkolu Starosta Jasielski Adam Pawluś zwrócił uwagę na duże zaangażowanie doświadczonej i wykwalifikowanej kadru dydaktycznej oraz wspaniałą atmosferę panującą w placówce. Z kolei dyrektor Janusz Pacher podkreślił, że przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno pracowników jak i rodziców, którzy powierzają im swoje dzieci.

Siostry Serafitki opierają koncepcję pracy przedszkola na fundamencie wiary wprowadzając wychowanków w świat kultury i uniwersalnych chrześcijańskich wartości. Młode pokolenie zawsze niesie w sobie nadzieję na lepszą przyszłość, dlatego tak ważne jest kształtowanie właściwych postaw już od najmłodszych lat.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.