W czwartek (20 października) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu "Biblioteka zawsze po drodze" odbyło się spotkanie autorskie dla młodzieży z Marcinem Szczygielskim.
Pierwszą powieść wydał w 2003 roku, w swoim literackim dorobku ma obecnie ponad 30 pozycji, z czego 20 - to literatura przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Powieść "Omega" z 2009 roku szybko została doceniona, zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Dziś jest nagradzanym i cenionym pisarzem literatury dziecięcej i młodzieżowej, a jego twórczość zyskała liczne grono wiernych wielbicieli, które stale się powiększa.
- Zawsze marzyłem o tym, żeby pisać książki dla dzieci i młodzieży, ale kiedyś to marzenie wydawało mi się nierealne. Bardzo zależało mi na tym, aby to były dobre, wartościowe książki z przekazem, takie , które mogłyby czegoś nauczyć, przestrzec przed popełnianiem błędów - powiedział.

spotkanie w MBP w Jaśle

Zamiłowanie do pisania zrodziło się z miłości do książek, w których zaczytywał się już w dzieciństwie. - Jako dziecko czytałem bardzo dużo książek, to było moje ulubione zajęcie na spędzanie wolnego czasu. Do czytania zachęcały mnie również polonistki, do których miałem w szkole duże szczęście. Wiele im zawdzięczam, to one mobilizowały mnie do pracy, uczyły samodzielnego i twórczego myślenia - wyjaśnił.

Szczygielski inspiracje do swoich książek czerpie z życia, doświadczeń z dzieciństwa, sytuacji, które przytrafiły się jemu lub jego bliskim, ale również z prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Większa część spotkania odnosiła się do jego powieści i poświęcona była stworzonym przez niego historiom. Autor chętnie odpowiadał na pytania młodzieży i dzielił się swoimi przemyśleniami, zachęcając do czytania.

Emocjonującym elementem spotkania było wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu czytelniczego "Rzeczy Specjalne", dotyczącego książki Marcina Szczygielskiego "Oczy Michaliny", który odbył się w MBP w Jaśle 5 października 2022 roku.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.