W Jasielskim Domu Kultury odbył się spektakl "100 minut dla urody".
W świat poezji Wisławy Szymborskiej przeniósł widzów spektakl "100 minut dla urody". To muzyczno - poetycka opowieść, pełna humoru, wdzięku i szczypty melancholii oparta na wierszach noblistki. Przybyli w poniedziałek, (24 października br.) do sali widowiskowej JDK spędzili sto minut z rozrywką najwyższej próby.

Widowisko opowiada o życiu, tęsknotach, poszukiwaniu prawdy i piękna, podszyte, tak charakterystyczną dla Szymborskiej serdeczną ironią. Wierszom towarzyszyła oprawa muzyczna, którą skomponowała Urszula Borkowska. Utwory rozpisane na aktorski czterogłos, szczególnie przypadły do gustu odbiorcom.
Na spektakl złożyły się zarówno wiersze znane, mniej znane, jak i fragmenty "Lektur Nadobowiązkowych", które cieszyły się największym uznaniem publiczności.

Występujące w spektaklu Izabella Bukowska - Chądzyńska, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Trzepiecińska i reżyserka Magdalena Smalara, stanowią znakomity kwartet wokalny, ale każda z pań ma również swoje partie solowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.