Igor Sudyka uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle został wyróżniony w programie "Nie zagubić talentu".
Samorząd Województwa Podkarpackiego, w ramach programu wspierania młodzieży uzdolnionej "Nie zagubić talentu", od lat wspiera utalentowanych uczniów, studentów, sportowców. Wśród nagrodzonych znalazł się Igor Sudyka, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

Ideą programu "Nie zagubić talentu" jest wsparcie uzdolnionej młodzieży, aby mogła rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a dzięki temu zdobywać kolejne laury, tytuły, nagrody. Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach - za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne.

- Cieszę się i jestem dumny, że mamy na Podkarpaciu tak wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy reprezentują tyle dziedzin nauki i sztuki. To do Was należy przyszłość - mówił marszałek Władysław Ortyl podczas gali wręczenia stypendiów w ramach Programu wspierania młodzieży uzdolnionej "Nie zagubić talentu", która odbyła się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Igor już po raz drugi został stypendystą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej "Nie zagubić talentu" za wybitne osiągnięcia naukowe. Jego najważniejsze osiągnięcia to: Finalista XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów organizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej, Laureat XXI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji organizowanego przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Laureat Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, Laureat Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego "Banachiada" organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "1 z 10" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie, Laureat XX Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona STEINHAUSA - dla klas 1 szkół średnich organizowanego przez I LO w Jaśle, Laureat XX Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona STEINHAUSA - dla klas 8 szkół podstawowych organizowanego przez SP nr 2 w Jaśle, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureat 3 Wojewódzkiego konkursu chemicznego organizowanego przez I LO w Krośnie, Laureat Powiatowego Konkursu Chemicznego "Młody chemik eksperymentuje" organizowanego przez I LO w Jaśle, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W XV edycji programu stypendia trafiły do 125 młodych talentów. Zarząd województwa zdecydował także o przyznaniu 138 nagród indywidulanych za osiągniecia naukowe oraz 8 nagród zespołowych - trzech dla zespołów za osiągniecia naukowe oraz pięciu za sukcesy artystyczne.

Wśród tegorocznych stypendystów są przedstawiciele bardzo wielu dziedzin, dyscyplin i sfer nauki i sztuki. Są utalentowani chemicy i instrumentaliści, wokaliści i matematycy, plastycy, recytatorzy, ludzie teatru. W prestiżowym gronie znaleźli się także przyszli lingwiści i innowatorzy, młodzi poeci, fotograficy, malarze, wynalazcy oraz tancerze.

- Składamy serdeczne gratulacje dla Igora, jednocześnie jesteśmy pełni uznania za trud i zaangażowanie wkładane w nieustanne podnoszenie swoich umiejętności

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.