Ponad 13,5 mln dopłaty z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dla PGZK w powiecie jasielskim.
Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim otrzyma 13 558 986 zł dopłaty na 2023 rok z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dofinansowanie to obejmuje 24 linie komunikacyjne i pozwoli skomunikować najodleglejsze zakątki powiatu jasielskiego.

Dopłatą do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej objęte zostały 24 linie komunikacyjne, o łącznej długości 523 km.

PGZK w Powiecie Jasielskim otrzymał najwyższą dopłatę, do przewozów z FRPA, spośród organizatorów przewozów publicznych na Podkarpaciu. Bez wątpienia jest to duży sukces Związku.

Starosta Jasielski Adam Pawluś pogratulował Związkowi tak dobrego wniosku i podziękował za jego przygotowanie. Przypomniał, że PGZK tworzy Powiat i wszystkie gminy położone na terenie powiatu Jasielskiego, a pozyskane środki potwierdzają, iż dobra współpraca przynosi wymierne korzyści. Dodał, że środki Funduszu to środki polskiego rządu, dlatego za ich otrzymanie pragnie podziękować Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Wojewodzie Podkarpackiej Ewie Leniart. Podkreślił, że pieniądze te pozwolą na dotarcie autobusów do wszystkich, nawet najodleglejszych, zakątków powiatu.

Przypominamy, że Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim od 2019 r. korzysta ze środków Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W 2019 r. Związek pozyskał dofinansowanie w kwocie 478 331 zł. W 2020 r. dofinansowanie wyniosło 3 910 563 zł, a w 2021 r. - 7 476 884 zł. Natomiast w roku bieżącym jest to dofinansowanie w kwocie 12 967 599 zł.

Środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwoliły skomunikować komunikacją autobusową cały teren powiatu jasielskiego. Na dzień dzisiejszy przez wszystkie miejscowości w Powiecie przebiegają linie komunikacyjne, na których świadczone są usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, tym samym nie istnieje na naszym terenie pojęcie wykluczenia komunikacyjnego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.