Uczennice Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle najlepsze w Polsce w II edycji ogólnopolskiego konkursu "Postaw na mediację" .
Uczennice klasy 6c Amelia Kuzak, Dominika Leśniak i Julia Bałon zwyciężyły w II edycji ogólnopolskiego konkursu "Postaw na mediację" organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Celem konkursu było zwiększanie świadomości społecznej w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu prawa poprzez aktywizację młodych ludzi na poziomie lokalnym.

Ogólnopolski konkurs

Konkurs składał się z dwóch etapów. W I uczestnicy przygotowali scenariusze mediacji. Komisja konkursowa wyłoniła spośród prawie 100 zespołów z całej Polski 4 drużyny finałowe, wśród których znalazły się dziewczyny z "dwunastki". II etap konkursu polegał na przeprowadzeniu przed jury symulacji mediacji na podstawie scenariuszy przygotowanych przez uczniów w ramach I etapu. Finał odbył się 18 listopada br. w Warszawie.

Uczennice z "dwunastki" okazały się bezkonkonkurencyjne i zajęły pierwsze miejsce. Opiekunem zwycięskiej drużyny była pedagog szkolna Elżbieta Buglewicz.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.