Uczennice Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle najlepsze w Polsce w II edycji ogólnopolskiego konkursu "Postaw na mediację" .
Uczennice klasy 6c Amelia Kuzak, Dominika Leśniak i Julia Bałon zwyciężyły w II edycji ogólnopolskiego konkursu "Postaw na mediację" organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Celem konkursu było zwiększanie świadomości społecznej w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu prawa poprzez aktywizację młodych ludzi na poziomie lokalnym.

Ogólnopolski konkurs

Konkurs składał się z dwóch etapów. W I uczestnicy przygotowali scenariusze mediacji. Komisja konkursowa wyłoniła spośród prawie 100 zespołów z całej Polski 4 drużyny finałowe, wśród których znalazły się dziewczyny z "dwunastki". II etap konkursu polegał na przeprowadzeniu przed jury symulacji mediacji na podstawie scenariuszy przygotowanych przez uczniów w ramach I etapu. Finał odbył się 18 listopada br. w Warszawie.

Uczennice z "dwunastki" okazały się bezkonkonkurencyjne i zajęły pierwsze miejsce. Opiekunem zwycięskiej drużyny była pedagog szkolna Elżbieta Buglewicz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.