Uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Dębowcu gościli w murach jasielskiej komendy Policji. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanych przez szkołę zajęć promujących różne zawody.
W miniony tygodniu policjanci gościli w jasielskiej komendzie 26 uczniów Szkoły Podstawowej w Dębowcu. Spotkanie zorganizowano w ramach szkolnego programu pozwalającego na odwiedzanie różnych instytucji, a tym samym promowanie poszczególnych zawodów. Dla uczniów była to doskonała okazja do porozmawiania z policjantkami i policjantami o ich służbie oraz do zapoznania się ze specyfiką tego zawodu.

Wizyta w jasielskiej komendzie rozpoczęła się prelekcją na temat zawodu policjanta. Policjanci wskazali młodzieży wymagania jakie należy spełnić starając się o przyjęcie do Policji. Sporo czasu poświęcono na omówienie zagadnienia niekaralności, a także odpowiedzialności nieletnich w świetle nowelizowanych przepisów.

spotkanie w Jaśle

Urozmaiceniem spotkania było niewątpliwie oprowadzenie po jasielskiej komendzie. Młodzież miała okazję obejrzeć nowoczesną strzelnicę, poznać zasady prowadzenia strzelań, a także budowę i zasady używania broni oraz innych środków przymusu bezpośredniego. W kolejnym punkcie wizyty mundurowi przybliżyli młodzieży kwestie związane z umieszczaniem osób w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a także zaprosili młodzież do pokoju okazań, gdzie wyjaśnili zasady działania lustra fenickiego.

Podczas wizyty młodzież miała także okazję spotkać się z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi przypomnieli młodzieży o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci opowiedzieli młodzieży o zadaniach i specyfikacji służby policjanta ruchu drogowego prezentując przy tym urządzenia wykorzystywane w codziennej służbie.

spotkanie w Jaśle

Duże zainteresowanie młodzieży wzbudził specjalistyczny pokaz technika kryminalistyki. Policjant zaciekawił słuchaczy pokazem specjalistycznej walizki oraz wykorzystywanych narzędzi. Zaprezentował także kilka sposobów zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia m.in. odcisków linii papilarnych.

Zajęcia z policjantami cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów, a w przyszłości mogą być pomocne w podjęciu decyzji o kierunku dalszego rozwoju, nauki i drogi zawodowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.