W Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle odbył się przegląd słowno-muzyczny "Jesień nie musi być smutna".
Już od 19 lat przedszkole aktywizuje dzieci uzdolnione muzycznie i aktorsko organizując przegląd słowno-muzyczny "Jesień nie musi być smutna", pod honorowym patronatem burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle

To jesienne, coroczne spotkanie, którego pomysłodawczynią jest Elżbieta Krzysiak sprzyja integracji środowiska przedszkolnego, uczy odwagi, śmiałości, wrażliwości na piękno przyrody, a zatem kształtuje pozytywne zachowania prozdrowotne i proekologiczne. Jednocześnie sprzyja rozwijaniu talentów, uzdolnień muzycznych, wokalnych i aktorskich dzieci.

Jesienne spotkanie w przedszkolu od wielu lat łączyone jest również z mikołajkową akcją charytatywną organizowaną przez Caritas Oddział w Jaśle pod hasłem "Dzieci dzieciom", do której włączają się rodzice i dzieci niosąc pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom z Jasła i okolic.
W tym roku na przedszkolnej scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich grup wiekowych. Maluszki wystąpiły w uroczym tańcu "Jesienna wietrzyk". "Tańczące kropelki" z grupy Motyle wykonały "Taniec w deszczu" z parasolkami do piosenki przeglądu. Kolejnym punktem programu była inscenizacja "Bal u Pni Jesieni" w wykonaniu dzieci z grupy Krasnale.

dzieci z przedszkola w Jaśle

Najstarsza grupa przedstawiła humorystyczną inscenizację E.Stadtmuller pt. "Niech żyje król ziemniak". A na koniec taniec do piosenki "Ziemniak Zbyś". Ciekawym elementem przeglądu był ekologiczny pokaz mody o tematyce jesiennej. Modele i modelki zaprezentowały oryginalne stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Głównymi projektantami strojów modeli byli rodzice. Brawom i zachwytom nad występami dzieci nie było końca. Miłym i oczekiwanym akcentem każdego przeglądu było wręczanie dzieciom oryginalnych prezentów. W tym roku były to milutkie żołędzie do przytulania w czasie długich jesiennych i zimowych dni.

W tegorocznym przeglądzie wzięli udział: zastępca burmistrza Elwira Musiałowicz-Czech, kierownik Wydziału Oświaty UM Renata Łaba, młodszy inspektor Wydziału Oświaty Anna Rączka, dyrektor Caritas w Jaśle ks. dr Marian Putyra, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle Jolanta Myśliwiec, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle Stefan Juryś, adiunkt w Muzeum Regionalnym w Jaśle Przemysław Misiołek, Przewodniczący Rady Rodziców Damian Mlicki. Goście włączyli się w społeczną kampanię "Cała Polska czyta dzieciom", przeczytali wiersze o tematyce jesiennej, znanych polskich autorów literatury dziecięcej.

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle

- Dziękujemy sponsorom, rodzicom za pomoc w organizacji przeglądu, a nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola za przygotowanie prezentacji artystycznych na wysokim poziomie - Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.