Przedszkole Miejskie nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle zostało zakwalifikowane do programu pilotażowego "Program wsparcia dwujęzyczności w podkarpackich przedszkolach".
Początkiem roku szkolnego Miasto Jasło zawarło umowę o udzielenie pomocy rzeczowej w ramach programu pilotażowego "Program wsparcia dwujęzyczności w podkarpackich przedszkolach".

Do udziału w programie zostało zakwalifikowane Przedszkole Miejskie nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, które otrzymało pomoc rzeczową o wartości 5 101,94 zł w postaci licencji dostępowych oraz pomocy dydaktycznych wspomagających wychowanie do dwujęzyczności z językiem angielskim.

Program realizowany jest w roku szkolnym 2022/2023 przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przy zaangażowaniu Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu oraz Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Polega on na wdrożeniu rozwiązań dwujęzycznych w przedszkolach zlokalizowanych na terenie województwa podkarpackiego, poprzez wprowadzenie programu wychowania dwujęzycznego polegającego na powszechnym, codziennym, równoległym do języka ojczystego nauczaniu języka angielskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.