W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle na spotkaniu Klubu Czytających Rodzin obchodzony był Dzień Kredki.
Końcem listopada na spotkaniu Klubu Czytających Rodzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle obchodzony był Dzień Kredki.

dzień kredki

Kredki kojarzą się każdemu z nas z mnóstwem kolorów, dzięki czemu możemy za ich pomocą wyrazić swoje myśli i emocje oraz puścić wodze fantazji. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od głośnego czytania. Opowiadanie Małgorzaty Musierowicz pt. "Kredki" przypomniało o tym, jak ważna jest uprzejmość, życzliwość, dostrzeganie potrzeb innych ludzi i dzielenie się tym, co się ma.

spotaknie i dzień kredki

Ponieważ bogactwo kolorów zachęca do zabawy, nie mogło jej zabraknąć podczas spotkania. Każdy kolor przywołuje inne skojarzenia i jednym z zadań uczestników spotkania było je odnaleźć. A ponieważ kredki mają skłonność do wypadków i czasem potrzebują lekarzy, dlatego też zaprosiliśmy do konkursu "lekarzy" kredek - temperówki, które z naszą pomocą wyleczyły najbardziej poszkodowane pacjentki.

Wszyscy wiemy, że kredki często się gubią dlatego, aby mieć je zawsze w zasięgu ręki wykonane zostały piórniki w kształcie kota. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie ważne jakich kredek używamy: świecowych, ołówkowych czy pasteli - każde dają mnóstwo frajdy i pozwalają miło spędzić czas zarówno samemu jak i z przyjaciółmi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.