Jasielski szpital ma nowy laser do zabiegów urologicznych. Nowy specjalistyczny sprzęt znacznie poszerzy zakres świadczeń udzielanych przez jasielski szpital.
Powiat Jasielski sfinansował zakup lasera do zabiegów urologicznych dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Środki na ten cel pochodziły ze sprzedaży działek w Przysiekach. Nowy specjalistyczny sprzęt znacznie poszerzy zakres świadczeń udzielanych przez jasielski szpital.

Zakupiony laser będzie wykorzystywany do zabiegów urologicznych na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym. Pozwoli na małoinwazyjne leczenie schorzeń urologicznych, kamicy układu moczowego, niezależnie od składu chemicznego kamieni, nacinanie zwężeń dróg moczowych oraz do ablacji powierzchniowych nowotworów dróg moczowych.

laser w szpitalu w Jaśle

Koszt zakupu lasera dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wyniósł 98 tys. zł, a środki na ten cel pochodziły ze sprzedaży części działek stanowiących mienie Powiatu Jasielskiego w miejscowości Przysieki. Dzięki zakupionemu laserowi w jasielskim szpitalu już w 2023 r. wykonywane będą procedury urologiczne, które nie były dotychczas realizowane, a ich wykonywanie będzie bezpieczne i mało inwazyjne.

- Laser do zabiegów urologicznych pozwoli na wykonywanie zabiegów chorób urologicznych w sposób mało inwazyjny. W jasielskim szpitalu mamy jednego specjalistę z zakresu urologii, który już przyjmuje w przychodni i od nowego roku będzie wykonywał zabiegi na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym. To jest zaczyn. Mam nadzieję, że kiedyś ta działalność urologiczna się rozszerzy i że stanie się działalnością samodzielną. W naszym powiecie zapotrzebowanie na leczenie chorób urologicznych jest duże i w tej chwili korzystamy z lekarzy i Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, ale część z tych zabiegów będzie można wykonywać tu w Jaśle. Droga od pacjenta do lekarza znacznie się skróci - mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Powiat dofinansował również zakup cystoskopu wraz z oprzyrządowaniem, który będzie dostarczony jeszcze przed końcem 2022 roku. W sumie wartość całego dofinansowania wynosi 120 tys. zł.

przekazanie lasera w szpitalu w Jaśle

Starosta przypomniał, że niedawno Powiat Jasielski sfinansował remont oddziału chirurgii, za kwotę ponad 6 mln zł, a obecnie trwa budowa nowej siedziby oddziału psychiatrycznego (wartość inwestycji to około 20 mln zł).

Przy prezentacji lasera byli obecni: Bogdan Rzońca - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Beata Trzop - Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Zbigniew Betlej - Zastępca Dyrektora ds. finansowych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Dariusz Kowalski - Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, dr n. med. Szymon Niemiec - Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym, lek. Marek Barański, lek. Mateusz Borek.

Powiat Jasielski posiada jeszcze inne działki na sprzedaż w miejscowości Przysieki. Jedna z nich, o powierzchni ok. 0,7 ha, jest przeznaczona pod działalność gospodarczą, a pozostałe 23 - to działki budowlane o powierzchni ok. 10 arów. Przetarg na ich sprzedaż odbędzie się 17 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Jaśle.

Dochód ze sprzedaży tych nieruchomości trafi do budżetu powiatu i zostanie wydatkowany na inne inwestycje w naszym powiecie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.