W roku jubileuszu 75-lecia swojego istnienia Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach projektu "Biblioteka zawsze po drodze", zaprosiła do udziału w wydarzeniach skupiających się wokół książki.
Celem przedsięwzięcia była promocja czytelnictwa oraz wzmocnienie roli biblioteki jako miejsca przyjaznego, wspierającego rozwój mieszkańców miasta i regionu, będącego jednym z ważniejszych ośrodków lokalnego życia kulturalnego. Na przestrzeni kilku miesięcy 2022 roku w działaniach projektowych wzięło udział ponad 400 uczestników w różnym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach.

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zachęcających do czytania i rozwijających kreatywność działaniach literacko-artystycznych "Z książką za pan brat" oraz w warsztatach z cenionymi ilustratorkami literatury dziecięcej - Magdaleną Kozieł-Nowak i Jolą Richter-Magnuszewską. O tym, że czytanie może być wspaniałą przygodą mali czytelnicy przekonali się również podczas spotkania autorskiego z Jolą Jarecką, autorką książki "Wyszymory i inne bieszczadzkie stwory", o przygodach łasicy-dziennikarza o imieniu Dmytro.

Młodzież wzięła udział w konkursie czytelniczym "Rzeczy Specjalne", wykazując się wiedzą na temat książki "Oczy Michaliny", oraz w spotkaniach autorskich z cenionymi i nagradzanymi autorami literatury młodzieżowej i fantastycznej: Anną Kańtoch, Marcinem Szczygielskim i Magdą Skubisz.

Ciekawych rozmów dostarczyły spotkania autorskie dedykowane dorosłym odbiorcom. Jola Jarecka pokazała Bieszczady przez pryzmat opowieści o ludziach, którym przyszło tam żyć, wywołując dyskusję o poszukiwaniu własnej tożsamości, skomplikowanych międzyludzkich relacjach i konsekwencjach podejmowanych wyborów. Anna Kańtoch zabrała słuchaczy w świat kryminalnych zagadek i niebanalnych zbrodni, natomiast Julita Bator podzieliła się zdrowotnymi poradami i ciekawostkami, które pomogą zdrowo żyć i zmienić styl życia.

Podczas akcji "Książka w ruch" czytelnicy mogli zabrać ze sobą interesujące ich tytuły spośród książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru lub podarowanych Bibliotece przez innych użytkowników. Myślą przewodnią wydarzenia było propagowanie idei przekazywania przeczytanych książek i zachęcenie mieszkańców do częstych odwiedzin w Bibliotece.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.