W Jasielskim Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Barbara Hamada, Piotr Betlej, Zbigniew Dranka, Józef Laskowski oraz Tadeusz Wójcik otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody przyznawane są od 2001 roku, a otrzymują je twórcy i animatorzy kultury związani ze środowiskiem jasielskim, za szczególne osiągnięcia artystyczne i naukowe oraz za wyróżniające się dokonania na rzecz upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody przyznane zostały przez Kapitułę konkursową jeszcze końcem listopada ubiegłego roku, wręczenie natomiast odbyło się 28 stycznia w Jasielskim Domu Kultury, podczas koncertowej lekcji muzyki na żywo "Fryderyk Chopin jakiego nie (znacie)" w wykonaniu utalentowanego pianisty Michała Babiarza.

Wręczono nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury

Nagrodzeni zostali:
Barbara Hamada- wieloletnia bibliotekarka i najstarszy stażem pracownik w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Zajmuje się tworzeniem Bibliografii Regionalnej Jasła i Powiatu Jasielskiego, udostępnianiem zbiorów oraz prowadzeniem zajęć o tematyce regionalnej. Autorka wielu cyklicznych wystaw poświęconych lokalnej historii.
Piotr Betlej - jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia w Jaśle. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz rzeźbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Swoje prace prezentuje na wystawach krajowych i zagranicznych. Członek grupy artystycznej PLAJA.
Zbigniew Dranka - uznany animator i organizator życia kulturalnego w Jaśle i regionie, kronikarz jasielskich dziejów. Popularyzator wiedzy o historii miasta i jego mieszkańcach. Współpracuje z instytucjami kultury w Jaśle i regionie. Długoletni członek Rady Muzeum przy Muzeum Regionalnym im. dr. Stanisława Kadyiego w Jaśle, a także autor licznych artykułów i wydawnictw jasielskich.
Józef Laskowski - od lat związany społecznie z działalnością Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Współredaktor wielu pozycji książkowych i publikacji poświęconych tematyce jasielskiej.
Tadeusz Wójcik- przewodnik beskidzki, pilot wycieczek, opiekun miejsc pamięci narodowej. Przez okres pięćdziesięciu lat propaguje kulturę terenu Beskidu Niskiego, ze szczególną atencją wobec ziemi jasielskiej. Od kilku lat współpracuje z Jasielskim Domem Kultury w ramach Klubu Kulturalno-Turystycznego JDK.

Ze specjalną dedykacją i życzeniami dla laureatów wystąpił Jakub Depczyński, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Jaśle, z utworem Skerco b-moll op. 31 Fryderyka Chopina.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.