Od 20 lutego rozpocznie się rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Jaśle na semestr letni.
Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Jaśle w semestrze letnim 2023. Rekrutacja rozpocznie się 20 lutego o godz. 10:00 i potrwa do 27 lutego (włącznie). Wszystkie zajęcia są stacjonarne i w pełni bezpłatne.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Jaśle od początku powstania Filii cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych poszukiwaczy wiedzy, którzy dzięki proponowanym przez DUT wykładom i warsztatom odkrywają świat nauki w niecodzienny sposób. Czy jest zatem jeszcze ktoś kto nie słyszał o Dziecięcym Uniwersytecie Technicznym w Jaśle? Przypuszczamy, że niewiele jest takich osób, gdyż działalność DUT w Jaśle rozpoczęła się w 2020 roku i przy każdej rekrutacji nie brakuje chętnych do wzięcia udziału w proponowanych aktywnościach. Co ważne, z roku na rok coraz więcej dzieci zostaje zgłoszonych do projektu, przez co wyraźnie widoczna staje się potrzeba inwestowania w takiego rodzaju aktywności. Rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego prowadzona jest co semestr, dlatego już teraz zapraszamy rodziców dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na semestr letni 2023. Do rekrutacji mogą podejść dzieci mieszkające na terenie powiatu jasielskiego.

Przedsięwzięcie i realizację wspierają finansowo Partnerzy Strategiczni: Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, Miasto Jasło, Gmina Jasło, Nowy Styl, JAFAR oraz Partnerzy Główni: Gmina Skołyszyn, HABYS, KS, PGZK Jasiel, PRDM, SOLGAM, STALMET, TOYOTA Jasło, TRANS-ALLEN.

Celem Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego jest pokazanie małym studentom, że nauka może mieć różne formy, nie musi kojarzyć się z nudą czy szkolnym przymusem lecz wręcz przeciwnie - odpowiednie przygotowanie zajęć sprawia, że staje się ona świetną zabawą i wyjątkowym spędzeniem czasu wolnego. Również i tym razem organizatorzy zapewniają, że dzieci na pewno nie będą się nudzić podczas sobotnich zajęć DUT. Harmonogram semestru letniego dla swoich uczestników przewiduje 4 godzinne wykłady popularnonaukowe obejmujące dziedziny chemii, biologii, środowiska oraz techniki i motoryzacji, a także dwa 1,5 godzinne warsztaty o różnej tematyce.

zapisy na DUT w JaśleNikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.