W ramach 123. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury, jasielska publiczność miała okazję zobaczyć dwa spektakle przygotowane przez Teatr BWA z Sanoka, który był gościem imprezy.
Gościem 123. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury był Teatr BWA z Sanoka, który wystawił przed jasielską publicznością dwa spektakle: "O szkodliwości palenia tytoniu" według Antoniego Czechowa oraz "Małe Kina" według Michała Witkowskiego.

spektakl w Jaśle

Bohater pierwszego spektaklu, Iwan Niuchin, został zmuszony przez żonę (właścicielkę szkoły muzycznej i pensji dla panien) do wygłoszenia wykładu na cele dobroczynne. Prelegent szybko jednak z tematu dotyczącego szkodliwości palenia zszedł na tematy osobiste, dzieląc się nieoczekiwanie ze słuchaczami wspomnieniami na temat swojego życia i relacji małżeńskich. Czechow w swoim monodramie ukazuje człowieka, który sprzeciwia się ramom obyczajowym w które sam dobrowolnie się wtłoczył, ma on jednak zbyt mało silnej woli, aby z nich się wyzwolić.

Z kolei "Małe kina" ukazuje kobietę na tzw. "życiowym zakręcie", nieco tragiczną, przesiadującą w barach, aby kolejnym przypadkowo poznanym osobom snuć opowieść o swoim życiu. Pozbawiona złudzeń, momentami szczera aż do bólu dzieli się w jednym z lokali z przypadkowym mężczyzną swoją biografią zawierającą żal za niespełnionym aktorstwem i brakiem silnej woli do realizacji planów.

teatr z Sanoka

Na szczególną uwagę zasługują aktorzy wcielający się w role owych życiowych rozbitków: Andrzej Kutiak i Katarzyna Góralska. Dopracowane w każdym detalu emocje, które przekazują na scenie udzielają się publiczności i skłaniają do refleksji nad własnym życiem. Spektakle wyreżyserował i zaadaptował obecny także podczas jasielskiego spotkania Sławomir Woźniak.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.