W Generatorze Nauki GEN odbyło się spotkanie poświęcone tematowi "Jak pomóc rodzinie w kryzysie - podejście systemowe". W trakcie spotkania omawiano strategie i narzędzia, które mogą pomóc rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych.
We wtorek (28 lutego) w Generatorze Nauki GEN odbyło się spotkanie "Wspieranie rodziny w kryzysie - systemowa pomoc", w którym uczestniczyli przedstawiciele podmiotów podejmujących działania w obszarze wsparcia osób/rodzin w kryzysie, w tym w szczególności na rzecz osób z zaburzeniem psychicznymi.

Podczas spotkania pracownicy z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie przedstawili m.in. założenia procesu deinstytucjonalizacji w odniesieniu do osób z zaburzeniami psychicznymi, rozumianego jako rozwój opieki środowiskowej skupionej na osobie.

Omówiono planowane zmiany w zakresie systemów ochrony socjalnej mające na celu ich "modernizację" m.in. poprzez poprawę dostępności do usług społecznych w szczególności dla grup społecznych znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, w tym osób z zaburzeniami psychicznymi oraz dzieci i młodzieży doświadczających kryzysu. Przedstawione zostały dobre praktyki w ww. obszarze oraz założenia zawarte w Strategii Rozwoju Usług Społecznych oraz Programie Regionalnym Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jaśle
Celem spotkania było nie tylko zapoznanie jego uczestników z procesem deinstytucjonalizacji i koniecznością rozwoju usług społecznych skoncentrowanych na opiece środowiskowej, ale również podkreślenie roli interdyscyplinarnej współpracy i koordynacji działań w kontekście zachodzących zmian w obszarze szeroko rozumianej polityki społecznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.