Uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej oraz Szkoły Podstawowej w Zarzeczu odwiedzili jasielskich policjantów.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontynuują spotkania profilaktyczne z uczniami szkół z terenu powiatu jasielskiego, które służą edukacji dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie występujących zagrożeń oraz dodatkowo promują zawód policjanta. Tym razem jedno z takich spotkań zostało zorganizowane w miniony wtorek, w jasielskiej komendzie.

Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia policyjnej strzelnicy, gdzie młodzież mogła dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonariusze ćwiczą strzelanie. Podczas zwiedzania budynku komendy uczniowie mieli okazje zobaczyć policyjne areszty, a także pokój okazań wyposażony w tzw. lustro weneckie.

spotakanie dzieci z policjantami w Jaśle

Kolejnym punktem spotkania była rozmowa z policyjnym profilaktykiem i policjantami wydziału ruchu drogowego. Poruszyli oni kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich i wskazali na najważniejsze przepisy dotyczące bezpiecznego korzystania z dróg. Zaprezentowali urządzenia, które wykorzystują na co dzień w służbie, takie jak ręczny miernik prędkości czy alkomat. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć i przymierzyć wyposażenie policjanta wykorzystywane do zabezpieczeń imprez masowych.

Samoklęski. Pijana 40-latka uderzyła w przepust
Na koniec słuchacze spotkali się z technikiem kryminalistyki, który zdradził tajniki swojej służby omawiając i prezentując młodzieży m.in. sposoby zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci wyposażyli dzieci w odblaskowe opaski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.