Rada Seniorów Miasta Jasła podsumowała swoją czteroletnią kadencję.
Zakończyła się II kadencja Rady Seniorów Miasta Jasła, która powołana została przez Burmistrza Miasta Jasła 28 lutego 2019 roku.

W 2019 roku Rada odbyła pięć posiedzeń w trakcie których podjęła trzy uchwały. Wspólne działania samorządu miejskiego i rady działały na polu działalności kulturalnej. 16 stycznia 2019 roku w JDK odbył się koncert noworoczny dla seniorów. Jesienią Miasto Jasło gościło Radę Seniorów z Gminy Bychawa (woj. lubelskie). 27-28 września 2019 roku odbyły się III Jasielskie Dni Seniora (w programie m.in. zawody sportowe, prezentacja osiągnięć seniorów, spektakl teatralny).

rada seniorów w Jaśle

W 2020 i 2021 roku Rada Seniorów Miasta Jasła w związku ze stanem epidemii COVID-1 podejmowała działania w mocno ograniczonym zakresie. Odbyły się trzy wyjazdowe posiedzenia Rady Seniorów (czerwiec i sierpień 2020 r., czerwiec 2021 r. ) oraz kilka posiedzeń prezydium Rady Seniorów przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. W okresie wzmożonego ryzyka zakażeniem (miesiące wiosenne i jesienne) nie podejmowano organizacji spotkań ani innych inicjatyw. Odstąpiono od organizacji IV Jasielskich Dni Seniora ograniczając się do życzeń złożonych seniorom przez Burmistrza za pośrednictwem internetu i telewizji. We wrześniu 2021 roku zorganizowano dla seniorów monodram komediowy, który odbył się przy współpracy Jasielskiego Domu Kultury. Rada Seniorów w 2021 opiniowała projekt "Programu Aktywności Lokalnej Miasta Jasła dla Seniorów na lata 2021 - 2025".

W 2022 roku Rada Seniorów w związku ze zniesieniem obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią COVID-19, starała się podejmować działania w szerszym zakresie. W maju 2022 roku zorganizowano w JDK monodram muzyczny dedykowany seniorom pt. "Ordonka - Jak ja kocham Cię" poświęcony osobie Hanki Ordonówny. Jesienią 2022 roku zorganizowano z kolei spektakl muzyczny pt. "Długi Łykend". Członkowie Rady uczestniczyli w konsultacjach z dziedziny ubezpieczeń społecznych i zdrowia zorganizowanych wspólnie przez Miasto Jasło, ZUS Oddział w Jaśle oraz NFZ oddział w Rzeszowie. 2022 rok Rada Seniorów zakończyła przy wspólnym stole dzieląc się opłatkiem.

rada seniorów w Jaśle

1 marca 2023 roku odbyło się ostatnie, piętnaste posiedzenie Rady Seniorów Miasta Jasła II kadencji. Podczas spotkania Burmistrz podziękował seniorom za wspólną pracę przez minione cztery lata, zaangażowanie w sprawy Miasta Jasła oraz aktywne uczestnictwo we wspólnych przedsięwzięciach.

Do 14 marca br. trwa nabór do Rady Seniorów Miasta Jasła III kadencji.

Miasto Jasło sprzedaje działki
Rada Seniorów Miasta Jasła to organ konsultacyjny i doradczy Burmistrza Miasta Jasła. W jego skład wchodzi 16 osób wywodzących się z organizacji działających na rzecz osób starszych. Do zadań Rady należy m.in.: inicjowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji społecznej seniorów, wzmacniania ich aktywności obywatelskiej oraz służących ochronie praw i poszanowaniu godności osób w wieku senioralnym.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.