Przedszkole Miejskie nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, corocznie włącza się w te obchody i z tej okazji podejmuje wiele różnorodnych działań.
Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przedszkole Miejskie nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, corocznie włącza się w te obchody i z tej okazji podejmuje wiele różnorodnych działań.

Dzień Autyzmu, to bardzo ważne wydarzenie, dzięki któremu mamy szansę na kształtowanie u dzieci empatii, otwartości i akceptacji a także na wyrabianie właściwych postaw prospołecznych oraz na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

przedszkolaki w Jaśle

Tego dnia wszystkie przedszkolaki oraz nauczyciele przyszły ubrane na niebiesko, na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Grupy starsze obejrzały film edukacyjny "Dzień Świadomości Autyzmu", z którego dowiedziały się, między innymi, co to jest autyzm, z jakimi trudnościami zmagają się dzieci z autyzmem oraz jak ciężko jest im funkcjonować w środowisku.

Dzieci młodsze zapoznane zostały z bajką edukacyjną "Jaś i niebieskie motyle", która wyzwoliła wobec głównej postaci wiele pokładów sympatii. Chętne dzieci tworzyły prace plastyczne nawiązujące do tego tematu, ich efekty sygnalizowały rodzicom podejmowane w przedszkolu działania.

Wszystkie grupy wzięły też udział w pochodzie z niebieskimi balonami uliczkami wokół budynku przedszkola i szkoły. Wiele radości sprawił przedszkolakom bieg z niebieskimi balonikami dla dzieci z autyzmem. Mamy nadzieję, że nasze działania, podejmowane wobec społeczności przedszkola, uwrażliwiły szersze środowisko na potrzeby innych, a poprzez symbolikę niebieskich akcentów zjednoczyliśmy się z osobami dotkniętymi autyzmem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.