Na terenie jasielskiego Generatora Nauki GEN zorganizowana została GENialna MAJówka z Funduszami Europejskimi, w której udział wzięło ponad 2 000 osób.
W tym roku w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniach 12-13 maja na terenie jasielskiego Generatora Nauki GEN zorganizowana została GENialna MAJówka z Funduszami Europejskimi. Jej organizatorami było Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Miasto Jasło.

Celem wydarzenia była promocja funduszy europejskich, dzięki którym w Jaśle w ostatnich latach m.in. rozbudowano i zmodernizowano Muzeum Regionalne oraz powstał Generator Nauki GEN.

majówka w Jaśle

Podczas tego wydarzenia w piątek 12 maja, Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle przygotował warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, na których m.in. można było wykonać badanie typu osobowości zawodowych oraz przetestować swój pomysł na biznes, poznać ofertę inkubatora oraz porozmawiać o zarządzaniu czasem i skutecznej motywacji. Zorganizowana została również prelekcja pt. Przedsiębiorczy senior, czyli kilka słów o silver economy, wymianie i współpracy międzypokoleniowej. Wspólnie z uczestnikami spróbowaliśmy także odpowiedzieć na pytanie czego najbardziej brakuje seniorom w Jaśle oraz jakie działania z zakresu przedsiębiorczości seniorów przydałyby się w naszym mieście.

GENialna MAJówka w Jaśle

W trakcie "majówki" Wydział Rewitalizacji i Strategii prowadził działania rewitalizacyjne otwierając tym samym cykl spotykań pod hasłem "Poczuj miętę do rewitalizacji". Odwiedzający chętnie rozmawiali na temat rewitalizacji i zieleni, wypełniali ankietę, za co otrzymywali doniczkę z wybranym przez siebie ziołem. W sumie przygotowano 400 ziół (między innymi: bazylia, cząber, mięta, rozmaryn, oregano, szałwia, melisa).

Natomiast Wydział Gospodarki Komunalnej prowadził działania informacyjno-komunikacyjne w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi - "Poznaj nowy PSZOK w Jaśle". Obecnie trwają ostatnie przygotowania do otwarcia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej. Obiekt ten został rozbudowany i zmodernizowany w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu Infrastruktura i Środowisko.

GENialna MAJówka w Jaśle

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w wielu warsztatach, grach, zabawach i konkursach. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z bogatych zasobów GEN-u i zwiedzanie ekspozycji. Z przygotowanych atrakcji skorzystało ponad 2 000 osób.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.