Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Robotów EastROBO 2023 w Politechnice Białostockiej.
Międzynarodowy Turniej Robotów EastROBO 2023 w Politechnice Białostockiej przyciągnął robotyków z całego kraju i zza granicy - 197 osób ze 182 robotami. Zawody EastROBO 2023 rozegrano w dniu 13 maja w hali Wydziału Architektury w dziesięciu różnych konkurencjach.

Ponieważ w EastROBO wykorzystywana jest mechatronika, robotyka, automatyka oraz elektronika, które dla uczniów Chemika są chlebem powszednim i zarazem wisienką na torcie uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle ze swoimi robotami jako jedyni z Podkarpacia podjęli wyzwanie i stanęli w szranki.

Drużyna Kilerów Trzech czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł, Paweł Wojdyła wystawiła robota Hunterka do konkurencji Freestyle. Ich młodsi koledzy Trzej Pancerni w składzie Jakub Lechwar, Damian Iwanicki i Mateusz Zagórski przygotowali trzy konstrukcje: w kategorii Mini SUMO - JDM SSC23, w kategorii Linefollower - JDM LINE v1, w kategorii LEGO SUMO Junior - JDM - LEGOSUMO_v1.

uczniowie z Jasła

- Hunterek jest w stanie kilogram wody np. podnieść, złapać, podnieść na wysokość metra - mówił Paweł Wojdyła dla TVP Białystok.

Wiele emocji wzbudziły konkurencje, które przed konstruktorami oraz ich konstrukcjami stawiały ciekawe wyzwania. Kategoria Linefollower polegała na jak najszybszym i poprawnym podążaniu robota za wyznaczoną linią, a kategoria sumo na pojedynkach toczonych przez roboty autonomiczne na specjalnej macie. Od lat koronną kategorią EastROBO jest Free Style, w której każdy, zarówno obserwator, jak i zawodnik, głosuje w plebiscycie na najlepszego robota turnieju.

Jasielski „Chemik” w projekcie RoboLAB
Rywalizacja i obecność na zawodach krajowych oraz międzynarodowych to dla uczniów okazja do poszerzenia horyzontów, zastrzyk nowych pomysłów. Dla Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle takie wydarzenia to potwierdzenie atrakcyjności kierunku kształcenia oraz dowody na konstruktywne i szerokie wsparcie młodych talentów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.