40 uczniów wzięło udział w 14. Konkursie Recytatorskim Alfabet Przyrody zorganizowanym dla szkół powiatu jasielskiego.
W dniu 23 maja w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej odbył się po raz 14. Konkurs Recytatorski Alfabet Przyrody dla szkół powiatu jasielskiego.

konkurs w Ożennej

W konkursie wystąpiło 40 uczniów z klas I - VI szkół podstawowych. Dzieci recytowały wiersze i fragmenty prozy traktujące m.in. o ochronie przyrody, o zwierzętach i pogodzie. W kategorii uczniów klas I - III I miejsce otrzymała Eliza Kręcisz z SP w Święcanach. II miejsce - Milena Kicilińska z SP w Mrukowej, III miejsce przypadło Nikoli Mastaj z SP w Mrukowej.

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Stachurska z SP w Załężu, Antoni Bęben z SP w Święcanach, Emilia Wolska z SP w Załężu, Natalia Czech z SP w Załężu, Lena Żarnowska z SP nr 2 w Jaśle, Adam Ślusarczyk z SP nr 12 w Jaśle i Milena Więcek z SP w Mrukowej. Wyróżnienia za debiut w konkursie otrzymali uczniowie klas I: Wiktoria Gumienna z SP w Zawadce Osieckiej, Alan Skórski z SP nr 12 w Jaśle i Nikodem Broniecki z SP w Załężu.

konkurs recytatorski w Ożennej

W starszej kategorii wiekowej uczniów klas IV - VI I miejsce otrzymała Aleksandra Namysł z SP w Kołaczycach. II miejsce zajęła Magdalena Dąbrowska z SP w Święcanach, III miejsce ex aequo zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Krempnej: Elena Ornalik i Magdalena Zając. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Marcelina Grzywacz z SP w Krempnej, Karolina Rączka z SP w Zawadce Osieckiej, Szymon Matyga z SP w Woli Dębowieckiej i Miłosz Dziuń z SP w Krempnej.

Dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczali Adam Pawluś Starosta Jasielski oraz Grażyna Leńczuk dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Uczestnicy wzięli także udział w warsztatach recytatorskich, które poprowadziła Dominika Jodłowska-Kubala. Nagrody w konkursie ufundował Powiat Jasielski.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.