Tym razem w Bieczu już po raz szósty zorganizowano piknik kolejowy dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.
W piątek (2 czerwca) z okazji Dnia Dziecka, już po raz szósty zorganizowano Piknik Kolejowy. Tym razem odbył się w Bieczu, gdzie, na stacji przy odrestaurowanym dworcu kojowym, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Spotkanie było także okazją do podsumowania kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd", zrealizowanej przez inicjatywę Kolej na Jasło.

To właśnie dzieci, które w ostatnich kilku miesiącach gościły w swoich klasach Adama Filara, ambasadora akcji "Bezpieczny Przejazd" otrzymały zaproszenie na piątkowy piknik.
- Zaangażowanie w kampanię społeczną "Bezpieczny Przejazd" jest jednym z kluczowych obszarów działalności inicjatywy Kolej na Jasło. Jako ambasador "Bezpiecznego Przejazdu" od kilku już lat odwiedzam uczniów szkół podstawowych, aby mówić dzieciom o tym, jakie konsekwencje niesie z sobą brawura i łamani przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych. To bardzo ważne. Wciąż bowiem, w całej Polsce, w obrębie infrastruktury kolejowej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Chcemy to zmienić. W ostatnim czasie odwiedziliśmy uczniów szkół podstawowych w Skołyszynie i Bieczu. Stąd też otrzymały one od nas zaproszenie na szóstą już edycję Pikniku Kolejowego, który postanowiliśmy dla odmiany zorganizować w Bieczu - mówi Adam Filar, pomysłodawca imprezy i jeden z twórców inicjatywy Kolej na Jasło.

piknik kolejowy w Bieczu

Na piknik przybyło kilkudziesięciu uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych w Bieczu i Skołyszynie. Czekało tam na nie wiele atrakcji. Dzieci mogły zobaczyć drezynę, która do Biecza przyjechała z Nowego Sącza. O swojej pracy opowiedzieli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Jasła oraz strażacy z OSP Pusta Wola, OSP Biecz i Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach, którzy chętnie prezentowali dzieciom sprzęt i wozy strażackie.

Na dzieci czekał również słodki poczęstunek. Smaczne przekąski serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bieczu.

Piknikowi towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bezpieczny Przejazd". Zwycięskie prace wystawione zostały na tablicach ustawionych w pobliżu budynku bieckiego dworca kolejowego.
Autorzy najpiękniejszych otrzymali nagrody, które wręczali: poseł na Sejm RP Patryk Wicher, starosta jasielski Adam Pawluś, burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal oraz druh Stanisław Święch prezes ZOP ZOSP RP w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.