Sędzia Anna Maria Wesołowska w czwartek gościła w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu.
W dniu 15 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu gościła Sędzia Anna Maria Wesołowska.

Sędzia w godzinach przedpołudniowych spotkała się z uczniami klas 6,7 i 8 oraz nauczycielami. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca sędziego. Zostali zapoznani z obowiązującym prawem, zwłaszcza zagadnieniami związanymi z przestrzeganiem go przez osoby nieletnie. Uczestnicy spotkań zostali poinformowani, o tym jakie kary grożą za naruszenie prawa, niestosowanie się i łamanie regulaminów obowiązujących w szkole. Podczas spotkania omówione były również zasady odpowiedzialności nieletnich.

spotkanie w Tarnowcu

W drugim bloku spotkań Sędzia spotkała się z rodzicami, przedstawicielami Urzędu Gminy Tarnowiec na czele z Panią Wójt, Przewodniczącym i Radnymi Rady Gminy, Sołtysami, Paniami z KGW, OSP, Dyrektorami Szkół i Przedszkoli, nauczycielami i pedagogami, członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tarnowcu. Poznaliśmy zachowanie, na które mamy wszyscy obowiązek reagować w przypadku zauważenia przemocy. Podkreśliła, żeby wychować szczęśliwe i dobre dzieci potrzebny jest autentyczny rodzic, który kocha, ale również wymaga od swojego dziecka.

Spotkanie z Anną Marią Wesołowską w Tarnowcu

Podczas spotkania z rodzicami, nauczycielami i społecznością lokalną sędzia Anna Maria Wesołowska poruszyła tematy związane z popadaniem młodzieży w konflikty z prawem, przemocą fizyczną i psychiczną w rodzinie i szkole, zagrożeniami płynącymi z Internetu, zbyt wczesną inicjacją seksualną. Uwrażliwiła dorosłych, jak ważna jest umiejętność słuchania i rozmawiania z młodym człowiekiem.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.