W miniony weekend Jasło odwiedzili fascynaci geocachingu. Obecnie na całym świecie jest ponad trzy miliony trzysta tysięcy aktywnych skrytek oraz ponad milion aktywnych geocacherów.
Przez ostatni weekend (16-18 czerwca) Jasło zostało opanowane przez fascynatów geocachingu. Jasło odwiedzili turyści z całej Polski, Krakowa, Warszawy, Górnego i Dolnego Śląska, ale też i północne rejony miały swoich przedstawicieli.

fascynaci geocachingu w Jaśle

Piątek był dniem, w którym uczestnicy "Akcji Jasło - GENialne miasto" zjeżdżali się do Jasła, a organizatorzy czekali na nich na trenie Przystanku Kwiatowa witali ciepłym posiłkiem i muzyką wygrywaną przez towarzyszących harcerzy z jasielskiego hufca. Przy dźwiękach harcerskich przebojów i wspólnym śpiewie spędzali miło czas i wymieniali się doświadczeniami ze swoich środowisk.

Goście uczestniczyli w koncercie jasielskiego zespołu The Great Pinch, z gościnnym udziałem Klaudii Pucykowicz, wokalistki zespołu Krusher. Później odbyła się gorąca debata o trudnych sprawach i bolączkach geocachingu, w której uczestniczyli trzej recenzenci geocachingowi, a którą prowadził Bartłomiej Wilk. Po debacie uczestnicy ruszyli na zwiedzanie strefy ekspozycyjnej Gerenatora, ale też w miasto, szukać keszy.

fascynaci geocachingu w Jaśle

Natomiast w niedzielę, na jasielskim rynku stanął keszowy namiot. W ten sposób, każdy zainteresowany mieszkaniec mógł dowiedzieć się na czym polega geocaching, jak zrobić dobrą skrytkę, a także zobaczyć najciekawsze zdjęcia dotyczące tego zajęcia - a wszystko tego można było się dowiedzieć od doświadczonych keszerów.

Geocaching to światowa zabawa w poszukiwanie za pomocą odbiornika GPS ukrytych skrzynek (geocache) i odnotowanie tego faktu do specjalnego dzienniczka zwanego logbookiem oraz dodanie logu na stronie internetowej Geocaching.com. Ważne jest to, że keszer, by móc odnaleźć daną skrytkę musi zapoznać się z opisem umieszczonym w mobilnej aplikacji wyżej wymienionego miejsca, jego historią oraz obecnym funkcjonowaniem.

fascynaci geocachingu w Jaśle

Obecnie na całym świecie jest ponad trzy miliony trzysta tysięcy aktywnych skrytek oraz ponad milion aktywnych geocacherów, wywodzących się z różnych środowisk zawodowych i społecznych. Do chwili obecnej, na terenie powiatu, gminy i miasta Jasła znajduje się ponad 500 skrytek różnych rozmiarów i typów


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.