Uczniowie SOSW w Jaśle aktywnie spędzają okres wakacyjny, uczestnicząc w półkoloniach, które łączą zabawę z terapeutycznymi zajęciami.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jaśle korzystają w okresie wakacyjnym z półkolonii połączonej z terapią. Oferta jest skierowana do 32 osób w przedziale wiekowym 15-25 lat.

Celem głównym realizacji zadania jest zwiększenie dostępu dzieci i osób z niepełnosprawnością intelektualną do oferty kulturalnej, sportowej, turystycznej, rekreacyjnej i rehabilitacyjnej poprzez zorganizowanie czasu wolnego w powiązaniu z terapią i nowoczesnymi formami rehabilitacji.

uczniowie z SOSW w Jaśle

Dziećmi i młodzieżą zajmuje się wykwalifikowana kadra, w skład której wchodzą oligofrenopedagodzy, pedagodzy specjalni, arteterapeuta, muzykoterapeuta, psycholog. Uczestnicy mogą skorzystać z zajęć manualnych i arteterapii, hipoterapii, treningów umiejętności społecznych, organizowane są ,,warsztaty pizzy", rozwijają umiejętności kulinarne, taneczne.

Półkolonia odbywa się w czterech tygodniowych turnusach, w terminie od 17 lipca do 11 sierpnia. W dniu 24 lipca odwiedził wychowanków półkolonii Starosta Powiatu Jasielskiego Adam Pawluś, życząc udanego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń.

Speedland Festival 2023 Krosno [ZDJĘCIA]
Największą nagrodą za wkład i pracę w realizację zadania jest uśmiech i radość uczestników półkolonii. Środki pozyskane przez Stowarzyszenie "Twój Potencjał" pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.