W Jasielskim Domu Kultury odbył się koncert "Nie lubię poniedziałku" oraz przyznano stypendia Jerzego Matuszkiewicza.
Miłośnicy kompozycji Jerzego Matuszkiewicza, jak i przebojów muzyki rozrywkowej przybyli licznie w ubiegły piątek (28 lipca) do Jasielskiego Domu Kultury na koncert "Nie lubię poniedziałku" w wykonaniu zespołu Od Wtorku z Beskidu Niskiego. Wydarzeniu towarzyszyła uroczystość wręczenia stypendiów jego imienia czterem uzdolnionym muzycznie młodym wykonawcom.

- Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, idol i wielki przyjaciel muzyków. Kultowy kompozytor muzyki filmowej. Autor wielu piosenek, które stały się ogromnymi przebojami. Wielki i niezapomniany, urodzony w Jaśle. Od 2015 roku ufundował stypendium swojego imienia- zwróciła się do przybyłych Helena Gołębiowska, dyrektor placówki. Sylwetki stypendystów przybliżyła obecnym Patrycja Bimkiewicz, kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki.

Stypendia z rąk burmistrza Jasła, Ryszarda Pabiana odebrali Karolina Polak, i Bartosz Sokołowski, w imieniu Tomasza Krupy stypendium odebrała Anna Krupa. Mateusz Żydek z przyczyn rodzinnych nie mógł przybyć na tę uroczystość.
Karolina Polak - solistka Jasielskiego Domu Kultury, uczennica Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle na kierunku wokalnym. Również stypendystka Marszałka Województwa Podkarpackiego. Młoda wokalistka aktywnie udziela się w działalności koncertowej podczas licznych wydarzeń odbywających się na terenie naszego miasta. Zdobyła wiele nagród w różnych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Tomasz Krup - jest puzonistą i laureatem wielu nagród i wyróżnień. Wśród najważniejszych jest pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie w Jastrzębiu Zdroju. A w bieżącym roku otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz.
Bartosz Sokołowski - ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu. W październiku rozpocznie studia solistyczne na tej uczelni. Również zdobył wiele nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowych. Do jednych z najważniejszych należy nagroda główna w Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym Instrumentów Dętych w Czechach.
Mateusz Żydek - współzałożyciel młodego polskiego kwartetu jazzowego o nazwie Ziemia z którym w lipcu ubiegłego roku wydał debiutancki album "Ziemia dniem". Jest laureatem konkursów jazzowych Blue Note Competition i Jazz Juniors w Krakowie. Występował już z takimi muzykami jak Krystyna Prońko, Kuba Badach czy Piotr Wojtasik.

koncert JDK

Po wręczeniu stypendiów rozpoczął się koncert "Nie lubię poniedziałku". Muzycy zabrali publiczność w sentymentalną podróż do lat 70. 80. i 90. XX wieku. Rozpoczęli od hymnu JasMatów - Jasielskich Jazzowych Klimatów im. Jerzego Matuszkiewicza, czyli kompozycji "Róża i bez" z filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową". Po czym płynnie przeszli do utworu "Let’s Dance" z repertuaru Davida Bowie. Duże wrażenie zrobiły na przybyłych kolejne kompozycje - "Anybody Seen My Baby" Rolling Stonesów czy "Henry Lee" grupy Nick Cave and The Bad Seeds. Ta mroczna ballada w znakomitej interpretacji Natalii Mlickiej i Krzysztofa Ziemby spotkała z dużym aplauzem.

Podczas tego koncertu nie zabrakło także przebojów m.in. takich zespołów i twórców jak: Talking Heads, The Cure, Cream, David Bowie, Wojciech Młynarski czy Klaus Mitffoch.

koncert w JDK

31 lipca minie druga rocznica śmierci Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Jaślanina, znakomitego muzyka jazzowego, saksofonisty, kompozytora, Honorowego Obywatela Miasta Jasła. Z tej okazji muzycy tworzący zespół "Od Wtorku" przypomnieli także filmowe utwory artysty. Oprócz wspomnianej już melodii do obrazu "Nie lubię poniedziałku" artyści wykonali m.in. takie przeboje, jak: "Jeszcze w zielone gramy", "Tylko wróć" czy "Stawiam na Tolka Banana". Publiczność miała okazję zaśpiewać wraz z muzykami kompozycję "Róża i bez", której tekst został wyświetlony na dużym ekranie nad sceną i pod dyktando Bogdana Ziemby. Nie obyło się od bisów. Zespół wykonał kompozycje "Temptation" oraz "China Girl".

Wystąpili: Krzysztof Ziemba - wokal; Natalia Mlicka - wokal; Krzysztof Głąb - gitara; Tadeusz Hołosyniuk - bas; Krzysztof Płaziak - perkusja; Marcin Polański - instrumenty perkusyjne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.