Powiat Jasielski planuje rozbudowę drogi powiatowej Kołaczyce - Brzyska - Brzyska przez wieś.
25 września w Domu Dziecka w Kołaczycach odbyło się spotkanie robocze, z udziałem Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, radnej Rady Powiatu w Jaśle Magdaleny Stasiowskiej, Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle Katarzyny Kaszowicz, Burmistrza Miasta i Gminy Kołaczyce Stanisława Żygłowicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Edwarda Zbyluta oraz radnych Gminy Kołaczyce, po którym zorganizowano briefing prasowy.

Przedmiotem rozmów było wypracowanie wstępnej koncepcji rozbudowy drogi powiatowej Kołaczyce - Brzyska - Brzyska przez wieś, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 73 (ulica Burmistrza Wiejowskiego) w kierunku mostu na rzece Wisłoce (ulica Bohaterów Monte Cassino).

plan drogi

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że przebudowa drogi jest niezbędna i konieczna w perspektywie rozbudowy DK73. Żeby wprowadzić takie rozwiązanie konieczne jest poszerzenie niespełna 140-metrowego odcinka ulicy Bohaterów Monte Cassino w Kołaczycach, który ze względu na gęstą zabudowę stanowi wąskie gardło, co uniemożliwia swobodny przejazd pojazdom o pełnej nośności.

Podczas spotkania ustalono, że przebudowywany odcinek będzie miał parametry drogi klasy "Z", czyli jezdnię o szerokości sześciu metrów i jednostronny chodnik o szerokości 2 metrów, który odseparuje ruch pieszy od kołowego.
- Mam nadzieję, że to się nam uda wykonać w ciągu dwóch lat, bo jest to o tyle pilna sprawa, że prawdopodobnie w ciągu dwóch lat Generalna Dyrekcja wykona projekt i przystąpi do prac budowlanych na tej zachodniej obwodnicy miasta Jasła - mówił Starosta.

Zakład Karny w Jaśle. Akt erekcyjny podpisany, kamień węgielny wmurowany
Na chwilę obecną nie są znane szacunkowe koszty, ani źródło finansowania tej inwestycji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że na chwilę obecną jest to jedyne rozwiązanie, które zapewni uczestnikom ruchu dostęp z Kołaczyc do węzła w Kłodawie i do Jasła.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.