W Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski - święta poświęconego osobom niewidomym i niedowidzącym.
W dniu 25 września w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski święta poświęconego osobom niewidomym i niedowidzącym.

Powiatowe Koło PZN w Jaśle działa nieprzerwanie od przeszło pięćdziesięciu lat. Jego głównym celem jest wyrównanie szans życiowych ludzi dotkniętych dysfunkcją wzroku. W tym celu Zarząd Jasielskiego Koła organizuje dla swoich członków wycieczki, szkolenia i stara się włączać ich w różne formy aktywizacji, w taki sposób, by mogli jednocześnie uczyć się pokonywać trudności dnia codziennego, własne lęki i przeszkody.
W obchodach Dnia Białej Laski wzięli udział Zarząd, członkowie jasielskiego Kola PZN wraz z opiekunami, a także zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć Adama Pawlusia Starosty Jasielskiego.

Gospodarz Powiatu Jasielskiego powitał wszystkich zgromadzonych na wydarzeniu i podziękował za zaproszenie na uroczystość. W imieniu całego Zarządu Powiatowego w Jaśle złożył świętującym życzenia wszelkiej pomyślności i gratulacje. Adam Pawluś pokreślił również, że problemy osób dotkniętych dysfunkcją wzroku nie są mu obojętne i nie powinny być w żaden sposób przemilczane czy traktowane jako temat tabu. Wyraził pewność, że zawsze znajdzie się ktoś życzliwy, kto udzieli im pomocy w trudnych życiowych sytacjach.

Są pieniądze na odnowienie kościoła w Warzycach
Członkowie Powiatowego Koła PZN w Jaśle zaprezentowali swoje umiejętności w samodzielnie przygotowanym programie artystycznym.

W wydarzeniu wzięli udział Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Ryszard Pabian - Burmistrz Miasta Jasła, Paweł Rzońca - Sekretarz Urzędu Miasta, Jolanta Krokowska - przedstawiciel Urzędu Miasta, Patrycja Bimkiewicz - Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, Ewelina Gliwa - Przedstawiciel Gminy Jasło, Małgorzata Przyboś - Dyrektor PZN Okręgu Podkarpackiego, Grażyna Leńczuk - Dyrektor MDK w Jaśle, Janina Topór - Prezes Zarządu Powiatowego Koła PZN w Jaśle, Krystyna Myśliwiec - Wiceprezes Powiatowego Koła PZN w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.