Delegaci z Austriackiego Czarnego Krzyża oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i konsularnego z regionu lubelskiego złożyli wizytę w gminie Tarnowiec.
W dniu 17 października Gminę Tarnowiec odwiedziła delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża oraz członkowie korpusu dyplomatycznego i konsularnego w województwie lubelskim.

Austriacki Czarny Krzyż (ÖSK) to powstała w 1919 roku organizacja zajmująca się budową cmentarzy i grobowców dla ofiar cywilnych, prześladowań politycznych oraz żołnierzy. Swą opieką otacza m.in. cmentarze wojskowe z okresu I wojny światowej.
Wizytę rozpoczęło spotkanie przedstawicieli organizacji - Przewodniczącego Austriackiego Czarnego Krzyża, Oddziału w Styrii płk Dietera Allescha, Kuratora Austriackiego Czarnego Krzyża Helfrieda Grandla oraz Konsula Generalnego Austrii w Krakowie Martina Gärtnera z Wójtem Gminy Tarnowiec Agatą Augustyn.

 delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża

Delegacji towarzyszyli Piotr Majchrzak - Konsul Honorowy Austrii w Lublinie, Rafał Dudek (Konsulat Austrii w Lublinie), Bogdan Jezierski - społecznik, wieloletni opiekun mogił i cmentarzy wojennych, współpracownik ÖSK oraz Bogusław Bargieł.

Podczas wizyty delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża oraz Wójt Gminy Tarnowiec złożyli na żołnierskich mogiłach na cmentarzu nr 19 w Tarnowcu wiązanki kwiatów. Goście wielokrotnie podczas wizyty wyrażali swoją aprobatę za dbałość Gminy Tarnowiec o cmentarz z I wojny światowej.

Święto pierogów i dożynki powiatowe w Tarnowcu
Przedstawiciele oddziału styryjskiego Austriackiego Czarnego Krzyża przebywają obecnie na objeździe miejsc pochówku żołnierzy austriackich, w szczególności na cmentarzach i mogiłach objętych opieką organizacji w województwach podkarpackim i lubelskim. Organizacja ta współfinansowała prace rewitalizacyjne mogił żołnierskich na terenie Polski w ubiegłych latach.

Podczas spotkania Gminę Tarnowiec reprezentowali: Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn, Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Jarosław Pękala oraz Sekretarz Gminy Przemysław Majka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.