Fani Agnieszki Osieckiej spotkali się w Jasielskim Domu Kultury, aby zanurzyć się w jej twórczości podczas musicalu "Apetyt na czereśnie".
"Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach". Tych dwoje spotyka się na peronie dworcowym, aby wspominać dobre i złe chwile. W piątek, 13 października br., fani Agnieszki Osieckiej spotkali się w Jasielskim Domu Kultury, aby zanurzyć się w jej twórczości podczas musicalu "Apetyt na czereśnie".

spektakl w JDK

- Spektakl ten mógłby zostać zatytułowany "Historie miłosne według Agnieszki Osieckiej", ponieważ to właśnie ta wybitna polska poetka, przed 50 - ciu laty napisała musical, który dzisiejszego wieczoru pragniemy państwu zaprezentować - przywitała widzów Elwira Musiałowicz - Czech, p.o. dyrektora JDK.

Życiowi rozbitkowie wspominają na dworcowym peronie każde w oczekiwaniu na inny pociąg swoje związki, przelotne zauroczenia, małżeństwa, wcielając się w postacie z przeszłości. Toczą ze sobą dyskusje, kłócą się, godzą. Wspominają rozwód.
Tekst okraszony muzyką skomponowaną przez Macieja Małeckiego jest wciąż aktualny. Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami, nie obyło się też bez bisów.

spektakl w JDK

- Jest to jedno z naszych premierowych przedstawień i cieszymy się, że jesteśmy tutaj. Bo słyszeliśmy, że jeśli ktoś odniesie sukces w Jaśle, to już później cała Polska stoi przed nim otworem - zwróciła się do obecnych Maria Niklińska, odtwórczyni roli Zofii.
- Uwielbiam Osiecką, to był wspaniały wieczór, znakomite rozpoczęcie weekendu. Wybieram się za tydzień na kolejny spektakl - powiedziała po spektaklu pani Jadwiga, miłośniczka twórczości poetki.

Największa dynia w Polsce urosła w Zarzeczu

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.