Pełne różnorodności i barwnych zestawień kolorystycznych obrazy Zuzanny Kłapkowskiej podziwiano podczas uroczystego wernisażu w Galerii JDK, który odbył się 9 listopada br.
Zuzanna Kłapkowska należy do grona młodych, początkujących artystów. Jest to jej pierwsza indywidualna wystawa. Prace, które tworzy doskonale współgrają z obszarem jej zainteresowań. Ponadto jest stypendystką prezydenta Wrocławia.

wernisaż wystawy w Jaśle

- Na tej wystawie prezentuję prace, które powstawały na przestrzeni ostatnich trzech lat. Pierwszym etapem były kompozycje abstrakcyjne, które powstały przez to, że obserwowałam rośliny i zmiany zachodzące w naturze, kamienie i później starałam się je oddać w malarstwie. Drugim etapem były formy przestrzenne, gdzie wykorzystałam origami, sztukę składania papieru. Przez te poszukiwania związane z szeroko rozumianą sztuką papieru, jakby doszłam do wycinanek ludowych i jestem bardzo zauroczona taką szczerością i prostolinijnością artystów ludowych, dlatego chciałam to oddać w swoim malarstwie - powiedziała artystka.

Uczestnicy wernisażu byli pod ogromnym wrażeniem kunsztu malarskiego Zuzanny Kłapkowskiej i nie kryli słów zachwytu.
-Te prace są bardzo kolorystyczne. Mocno rzucają się w oczy i sprawiają, że człowiek przenosi się w inny świat. Składam wyrazy szacunku i uznania dla tej młodej artystki, a szczególnie za zaangażowanie i włożony trud w powstanie tych dzieł - powiedział pan Marcin, jaślanin.

Złoty jubileusz par z Gminy Brzyska

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.