Oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową relacji Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka.
W dniu 16 listopada br. oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową relacji Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka. Realizację tej inwestycji, a w szczególności oddzielenie ruchu pieszego od kołowego, przyczynią się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa i komfortu jazdy jej użytkowników.

Uroczystość otworzył Adam Pawluś Starosta Jasielski, który przywitał gości i już na wstępie podziękował wszystkim tym, którzy mieli wpływ na realizację tego zadania, przede wszystkim mieszkańcom, którzy podeszli do przebudowy z dużym zrozumieniem i życzliwością. Podkreślił, że to dobry przykład na to, iż rozmowa z mieszkańcami przynosi wymienne korzyści.

Myślę, że to jest piękna okazja żeby podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby ta droga powstała. Nie było to łatwe zadanie. Na pewno mieszkańcy będą się czuć bezpiecznie jeżeli będą mieli chodnik i szeroką jezdnię. Kiedyś te drogi były budowane w czynie społecznym. Na tamten czas, gdy jeździło się furmankami lub we wsi było tylko kilka samochodów, wystarczały. Dzisiaj te drogi muszą być szerokie, musi być selekcja ruchu z chodnikiem. Wtedy jest naprawdę bezpiecznie. To również korzyści dla mieszkańców, bo szeroka droga, z dobrym dojazdem podnosi również wartość nieruchomości - mówił Starosta.

otwarcie drogi w Tarnowcu

Agata Augustyn Wójt Gminy Tarnowiec podziękowała Staroście Jasielskiemu, Zarządowi i całej Radzie Powiatu za owocną współpracę. Podkreśliła również, że podejście mieszkańców naprawdę zasługuje na uznanie. Ksiądz Paweł Knurek poświęcił w/w inwestycję i udzielił błogosławieństwo jej użytkownikom.

W ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi powiatowej Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka" poszerzono pas drogowy do 6 m i wykonano nową nawierzchnię na całej szerokości. Dodatkowo powstał odcinek lewostronnego chodnika o szerokości 1,8 m na zarurowanym rowie. Utwardzono również pobocza, przebudowano zjazdy indywidualne wraz z przepustami pod nimi oraz odmulono i przebudowano odcinek prawostronnego rowu.

Całkowity koszt przebudowy wyniósł 2 476 269 zł, z czego 63,63 % wartości tej inwestycji zostało sfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Pozostałe środki, w łącznej kwocie 900 000 zł pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego i Gminy Tarnowiec.

Złote Gody w gminie Tarnowiec

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.