Gmina Nowy Żmigród włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Na skwerze przy placu Kościuszki w Nowym Żmigrodzie ustawiono metalowy pojemnik w kształcie serca na nakrętki plastikowe.
Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki opakowań na przykład po napojach słodzonych, sokach, mleku, jogurtach itp. Ważne, by nie wrzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wrzuceniem do pojemnika.

Serce na plastikowe nakrętki w Nowym Żmigrodzie

Jak informuje Gmina Nowy Żmigród, zebrany materiał zostaną przekazane organizacjom zainteresowanym pozyskiwaniem nakrętek, a dochód przeznaczony dla osób potrzebujących. W ramach podobnych akcji w całej Polsce, za pieniądze pozyskane ze zbieranych wspólnie nakrętek kupowany jest sprzęt leczniczy i rehabilitacyjny. Akcja posiada również swój wymiar proekologiczny i prospołeczny.

Organizacje charytatywne, zainteresowane pozyskiwaniem zbieranych nakrętek, mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie (tel. 13 44 15 605, e-mail: k.gaworowski@nowyzmigrod.eu).
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.