Pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki zainstalowany w ubiegłym tygodniu na skwerze przy placu Kościuszki w Nowym Żmigrodzie był wczoraj (12 kwietnia) już wypełniony.
Serce zostało napełnione nakrętkami w jeden weekend. Opiekę nad urną zaoferowała dyrektorka Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie w ramach wychowania przedszkolaków.

W miniony piątek, 9 kwietnia, z inicjatywy przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Kątach i dzięki wsparciu wójta Gminy Nowy Żmigród taki sam sercowy pojemnik został zainstalowany przy parkingu miejscowego kościoła parafialnego.

Nowy Żmigród. Serce pełne nakrętek. Kolejny pojemnik także w Kątach

Jak informuje Gmina Nowy Żmigród, samorząd prowadzi rozmowy z organizacjami i osobami prywatnymi prowadzącymi zbiórki nakrętek na cele charytatywne. Informacja o wsparciu konkretnego celu, będzie podawana do publicznej wiadomości. Do tego momentu nakrętki składowane są w sposób nie zagrażający czystości przestrzeni publicznej.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.