Przed przypadającą na jutro (11 kwietnia) Niedzielą Miłosierdzia i 77. Tygodniem Miłosierdzia, Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała pomoc dla osób ubogich z dekanatu Nowy Żmigród. Paczki z żywnością i środkami czystości dotarły do 50 rodzin z dekanatu Nowy Żmigród.
Dekanat Nowy Żmigród to najbardziej oddalony na południe dekanat diecezji rzeszowskiej, leżący w Beskidzie Niskim. - Mieszkańcy małych wiosek z tego terenu znajdują się w trudnej sytuacji. Nie ma tam firm, które oferowałyby miejsca pracy, wskutek czego wielu ludzi cierpi z powodu bezrobocia. Brakuje również środków komunikacji z większymi miastami, którego konsekwencją jest wykluczenie komunikacyjne. Z tego powodu jest tam wiele rodzin żyjących w niezwykle trudnych warunkach. Jedna z mieszkanek przyznała, że zdarza się, że nie ma nawet czego do garnka włożyć – powiedział ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Caritas dotarła do 50 takich rodzin, przekazując im paczki z artykułami spożywczymi oraz środkami czystości. - Wielkie było wzruszenie rodzin, a także wdzięczność – zarówno za tę formę wsparcia z okazji Tygodnia Miłosierdzia, ale również za całoroczną pomoc, którą otrzymują dzięki Stacji Opieki Caritas, działającej w Kątach koło Nowego Żmigrodu – podkreślił ks. Piotr Potyrała.

Pracujące w Stacji Opieki Caritas siostry szarytki: s. Agnieszka Chudy i s. Maria Kolbusz oraz pani Elżbieta Praskowicz jako pielęgniarki docierają do chorych, niepełnosprawnych i biednych ludzi nie tylko z pomocą medyczną, ale także materialną i finansową.

Tegoroczne hasło Tygodnia Miłosierdzia brzmi „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Dyrektor Caritas zwrócił uwagę na stałą potrzebę uwrażliwiania ludzi na los ubogich i wykluczonych. - Wezwanie do miłosierdzia obejmuje każdego chrześcijanina, każdego człowieka. Papież Franciszek w czasie trwającej pandemii wiele razy nam przypominał, że nikt nie jest samotną wyspą i potrzebujemy siebie nawzajem. To oznacza wyjście poza świat swoich potrzeb i zainteresowanie się losem najpierw rodziny, potem sąsiadów, a może także zupełnie obcych ludzi, włączając się w liczne akcje różnych organizacji charytatywnych. Ja zachęcam do skorzystania z pośrednictwa Caritas, która ma już dobrze przetarte ścieżki do domów i mieszkań chorych, niepełnosprawnych i ubogich – powiedział ks. Piotr Potyrała.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.