W wyniku interwencji policjantów z jasielskiej komendy, mężczyzna odpowiedzialny za uszkodzenie wiaty przystankowej w Czeluśnicy został zatrzymany. Według ustaleń, sprawca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.
W środę (26 kwietnia) przed godz. 17, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Czeluśnicy w gminie Tarnowiec ktoś niszczy wiatę przystanku autobusowego.

Do Czeluśnicy zostali skierowani policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 27-latek, którego zastali na miejscu, nie przyznawał się do zniszczenia wiaty. Mężczyzna został przebadany na alkomacie. Urządzenie wskazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

- Następnie funkcjonariusze przejrzeli nagranie monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna kopie i uderza w wiatę oraz rzuca w nią kamieniami. 27-latek zaczął się tłumaczyć, że zdenerwował się, kiedy ze względu na jego stan nietrzeźwości, nie sprzedano mu alkoholu w sklepie. Mieszkaniec gminy Tarnowiec został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady- informuje KPP w Jaśle.

Strażacy z Jasła na podium
Mężczyzna został już przesłuchany. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dla mężczyzny nie będzie to pierwsze zetknięcie z wymiarem sprawiedliwości. W przeszłości był on już karany za przestępstwa - naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, zmuszania funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.