Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki udaremnili próbę przemytu na Ukrainę samochodu skradzionego we Włoszech. Toyota o szacunkowej wartości 85 tysięcy złotych już niedługo wróci do właściciela.
Samochód został zatrzymany 26 stycznia na przejściu granicznym w Medyce. Hybrydowe auto marki Toyota C-HR z 2018 roku przewoził na lawecie 36-letni obywatel Ukrainy.

- W trakcie kontroli legalności pochodzenia funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że pojazd jest poszukiwany przez służby wielu krajów. Jak potwierdzono, auto o szacunkowej wartości 85 tysięcy złotych zostało skradzione we Włoszech w listopadzie 2020 roku. Poszukiwane było między innymi przez Interpol. Zgodnie z właściwością sprawa została przekazana funkcjonariuszom Policji - informuje chorąży sztabowy Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W 2021 roku było to czwarte skradzione auto odzyskane przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Łączna, szacunkowa wartość zatrzymanych samochodów przekracza 460 tysięcy złotych.