W ogólnopolskim konkursie Instytutu Książki „Klubowicze do klawiatur” za recenzję roku 2020 w kategorii dorośli nagrodę otrzymała Stanisława Czernik z Dyskusyjnego Klubu Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, za recenzję książki Agaty Napiórskiej „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”.
Recenzja została wybrana spośród piętnastu innych tekstów nagrodzonych w 2020 r. w ramach konkursu na recenzję miesiąca. - „Jury doceniło osobiste i pełne wrażliwości spojrzenie na osobę i twórczość jednego z najpopularniejszych polskich ilustratorów. Na uwagę zasługują również szerokie konteksty, jakie przywołuje autorka, dzięki którym jej tekst przełamuje recenzenckie schematy i kieruje czytelnika w stronę refleksji natury ogólnej” - czytamy na stronie Instytutu Książki.

- Pani Stanisława Czernik ma ogromny potencjał intelektualny i znakomite pióro, a nagroda którą otrzymała właśnie o tym świadczy. Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej i erudycji. W kręgu jej zainteresowań, poza literaturą, jest muzyka i nauki ścisłe. W spotkania Klubu, w których uczestniczy, wnosi duży ładunek emocji i niezależnej myśli. We współczesnym świecie pełnym newsów i kultury obrazkowej należy docenić piękno słowa, dlatego tym bardziej ta nagroda jest dla nas cenna. Cieszymy się, że mogliśmy się do tego przyczynić. To sukces nie tylko autorki recenzji, ale klubowiczów i jasielskiej biblioteki - podkreśla Krystyna Ziemba, moderator DKK „Liberatorium” MBP w Jaśle.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.