Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021 na realizację projektu „Ojczysty – taki bystry!”.
„Ojczysty - taki bystry!” - to projekt edukacyjny popularyzujący zdobywanie i poszerzanie wiedzy o polszczyźnie, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz zwracanie uwagi na poprawność językową poprzez twórcze działania warsztatowe i animacyjne.

W programie znajdą się ciekawe propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych jak mądrze, świadomie i kreatywnie czerpać z bogactwa polszczyzny nie zapominając przy tym o poprawności językowej, m. in.: zabawy słowem, gra biblioteczna, warsztaty językowe oraz spotkania z cenionymi autorami. Wydarzenia będą się odbywać w bibliotece, instytucjach partnerskich, w przestrzeni miejskiej lub w formie online od marca do października 2021 roku. O szczegółach projektu MBP będzie informować na stronie internetowej.

Partnerami projektu są: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle Familiaris.
Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.