Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Niska przejęli 735 paczek papierosów w powiecie niżańskim. Do magazynów podkarpackiej KAS trafiło też 340 paczek papierosów wykrytych podczas kontroli w Budomierzu.
Funkcjonariusze KAS i Policji prowadzili wspólne działania w powiecie niżańskim, ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi. - W wyniku przeszukania jednej z posesji ujawnili 735 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znajdował się w pomieszczeniach mieszkalnych oraz piwnicy. Mężczyzna, który przechowywał papierosy złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem grożącej kary grzywny wpłacił 4 tysiące złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nisku - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Papierosowa kontrabanda

W Budomierzu podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu, funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 340 paczek papierosów. - Nielegalny towar ukryty był w siedzeniach. W wykryciu papierosów pomagała labradorka Luna. Kierujący autem obywatel Polski przyznał się do własności papierosów. Dalsze postępowanie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu - dodała Edyta Chabowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.