W maju rozpoczną się prace ziemne przy przebudowie drogi powiatowej Tarnowiec - Czeluśnica.
W miniony poniedziałek, 26 kwietnia, w Urzędzie Gminy w Tarnowcu została podpisana umowa pomiędzy Powiatowym Zarządem Dróg w Jaśle oraz firmą Eurovia POLSKA S.A. na wykonanie „Przebudowy drogi powiatowej Nr 1887R Czeluśnica - Tarnowiec w km 2+050 - 2+733 " - etap I przebudowa w km 2+050 - 2+586”.

Umowę podpisali: w imieniu PZD Jasło dyrektor Katarzyna Kaszowicz oraz główna księgowa Elżbieta Czyszczoń, natomiast w imieniu Eurovia POLSKA S.A. dyrektor oddziału Marek Kaczmarczyk i kierownik działu ofertowania Marcin Rachwał.

W maju rozpocznie się remont drogi z Tarnowca do Czeluśnicy
Podpisanie umowy. Fot. UG Tarnowiec

Koszt remontu drogi to 637 798,58 zł, w tym 200 tysięcy złotych wynosi dotacja z Gminy Tarnowiec. Prace mają zostać zakończone do 31 październik 2021 r.

W oficjalnym spotkaniu uczestniczyli również starosta jasielski Adam Pawluś, etatowy członek zarządu powiatu Jan Muzyka, p.o. wójta Gminy Tarnowiec Miłosz Leszkiewicz, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Pękala, wiceprzewodniczący Rady Gminy Tadeusz Śmietana i sekretarz gminy Agata Augustyn.

- To jest niezwykle ważna inwestycja dla Powiatu Jasielskiego i Gminy Tarnowiec. Dziękuję wszystkim za współpracę, którzy starali się, aby znaleźć finansowanie na realizację zadania. Chcemy aby w tym kierunku podróżowało się bardziej komfortowo. To nie jedyna ważna inwestycja, którą realizować będziemy w tym roku na terenie gminy Tarnowiec – powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.

Roboty ziemne według deklaracji wykonawcy, mają rozpocząć się w maju. Inwestycja jest pierwszym etapem przebudowy drogi relacji Czeluśnica – Tarnowiec.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.