Przemyt ponad 800 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Korczowej. W wykryciu papierosowej kontrabandy pomogła Koko oraz skaner.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżającego do Polski busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG. W rewizji pomagała także Koko - owczarek belgijski malinois, wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

Nos Koko niczym skaner

- Okazało się, że w podłodze pojazdu znajduje się specjalna skrytka, w której funkcjonariusze znaleźli 828 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar trafił do magazynu depozytowego, a podejrzany o przemyt 47-letni obywatel Ukrainy wpłacił 10 tysięcy złotych na poczet grożącej mu kary - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Nos Koko niczym skaner

Krajowa Administracja Skarbowa zwróciła się także do Straży Granicznej o zobowiązanie Ukraińca do powrotu do kraju. Decyzja zakazująca kierowcy ponownego wjazdu na terytorium RP i obszaru Schengen została wydana na okres 3 lat.