Straż Graniczna w Korczowej odzyskała 17 czerwca skradzioną we Francji ciężarówkę oraz osobowego seata utraconego w Polsce. Samochody były poszukiwane przez polskie i międzynarodowe służby, w tym Interpol.
Na drogowym przejściu w Korczowej, kilka minut po północy do odprawy zgłosił się 40-letni kierowca zestawu ciężarowego. - W trakcie sprawdzeń danych ciągnika siodłowego marki Man funkcjonariusze SG ustalili, że auto zostało skradzione w 2019 roku we Francji. Jego szacunkowa wartość wynosi około 170 tysięcy złotych. Kilka godzin później do kontroli podjechał 56-letni Polak. Mężczyzna podróżował osobowym seatem. W wyniku sprawdzeń ustalono, że niespełna cztery tygodnie wcześniej auto zostało skradzione w Polsce. Wartość samochodu oszacowano na 35 tysięcy złotych - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsze postępowania w obu sprawach prowadzą policjanci z Radymna.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 22 skradzione pojazdy różnego typu. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 1,5 mln złotych.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.