Straż Graniczna w Korczowej odzyskała 17 czerwca skradzioną we Francji ciężarówkę oraz osobowego seata utraconego w Polsce. Samochody były poszukiwane przez polskie i międzynarodowe służby, w tym Interpol.
Na drogowym przejściu w Korczowej, kilka minut po północy do odprawy zgłosił się 40-letni kierowca zestawu ciężarowego. - W trakcie sprawdzeń danych ciągnika siodłowego marki Man funkcjonariusze SG ustalili, że auto zostało skradzione w 2019 roku we Francji. Jego szacunkowa wartość wynosi około 170 tysięcy złotych. Kilka godzin później do kontroli podjechał 56-letni Polak. Mężczyzna podróżował osobowym seatem. W wyniku sprawdzeń ustalono, że niespełna cztery tygodnie wcześniej auto zostało skradzione w Polsce. Wartość samochodu oszacowano na 35 tysięcy złotych - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsze postępowania w obu sprawach prowadzą policjanci z Radymna.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 22 skradzione pojazdy różnego typu. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 1,5 mln złotych.