Dwóch Ukraińców poszukiwanych czerwoną notą Interpolu zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Korczowej.
Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (19 czerwca). Funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali 52-letniego obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec podróżował samochodem osobowym i chciał wyjechać z Polski do swojego kraju. Podczas sprawdzeń okazało się, że jest poszukiwany przez Interpol w ponad stu krajach świata. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu w Rosji do 15 lat więzienia.

Drugiego poszukiwanego na podstawie czerwonej noty oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania zatrzymano dwa dni później (21 czerwca). Był to 44-letni Ukrainiec, który usiłował wjechać do Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Mężczyzna był poszukiwany przez rumuński wymiar sprawiedliwości za przemyt papierosów przez rumuńsko - bułgarską granicę.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, a o dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Jak informuje Andrzej Bembenek z BiOSG w Przemyślu, w tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad dwustu poszukiwanych przez polskie i międzynarodowe organy ścigania.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.